Desa Unicum wprowadza do swojej oferty nieruchomości. Na inaugurującej projekt Desa Locum aukcji 26 lutego wystawionych zostanie 18 mieszkań, podała spółka.
„Już 26 lutego po raz pierwszy w historii polskiego rynku na stacjonarną aukcję trafią pierwsze mieszkania, głównie z rynku pierwotnego. Sprzedaż odbywać się będzie poprzez platformę Desa Locum, nowy projekt domu aukcyjnego Desa Unicum” – czytamy w komunikacie.
Na aukcjach będą oferowane m.in. nieruchomości z rynku pierwotnego, które cieszą się dużym zainteresowaniem, jak np. apartamenty z wyjątkowym widokiem, ze szczególnie dużymi tarasami, o atrakcyjnym rozkładzie itp. Deweloper ma szansę dotrzeć do znacznie szerszego grona potencjalnych klientów i w ten sposób uzyskać satysfakcjonującą cenę. Klient dysponujący większymi środkami zyskuje dostęp do szerszej oferty, pochodzącej od różnych deweloperów, zgromadzonej w jednym miejscu, ma czas na porównanie ofert i wybór najodpowiedniejszej dla siebie, zaznaczono.
„Przy zakupach inwestycyjnych zaletą jest możliwość dokonania większej liczby transakcji podczas jednej aukcji, co sprzyja optymalizacji i dywersyfikacji portfela nieruchomości. W przypadku aukcji lokali standardowych niewątpliwym atutem dla kupujących jest możliwość dokonania wyboru bez konieczności wychodzenia z domu” – czytamy dalej.
Drugi docelowy segment oferty to unikalne lokale z rynku wtórnego, charakteryzujące się wyjątkowymi parametrami, atrakcyjną lokalizacją czy też mające ciekawą historię, które również mogą liczyć na duże zainteresowanie ze strony nabywców.
Jak podkreślono, w przypadku lokali luksusowych dla kupującego znaczenie ma komfort i zachowanie anonimowości podczas licytacji. Ta forma sprzedaży będzie dostępna dla właścicieli nieruchomości, którzy szukają optymalnego sposobu jej zbycia.
„Uważamy, że polski rynek dojrzał do takiej formy sprzedaży nieruchomości. Na aukcjach liczą się zasady równe dla wszystkich i gra fair play. Dla licytowanych nieruchomości Desa Locum będzie prezentować najszerszy dostępny zakres informacji i dokumentów tak, aby każdy uczestnik licytacji czuł się komfortowo przy zakupie. Nasi eksperci będą weryfikować tę dokumentację pod względem zgodności ze stanem faktycznym. Aby estymacja cenowa jak najlepiej odzwierciedlała realia rynkowe będziemy korzystać z niezależnych analiz i opinii ekspertów zewnętrznych, takich jak urban.one. W miarę możliwości będziemy również dostarczać informacji o najnowszych trendach na rynku nieruchomości” – powiedział dyrektor zarządzający Desa Locum Przemysław Alberski, cytowany w komunikacie.
Na inaugurującej projekt Desa Locum aukcji 26 lutego wystawionych zostanie 18 mieszkań – 4 lokale pochodzą od spółki Polnord, 2 z nich to 4-pokojowe mieszkania o powierzchni 84 i 88 m2 z inwestycji Wiktoria w prestiżowej dzielnicy Wilanów. Kolejne dwa 2-pokojowe lokale znajdują się w nowoczesnej Stacji Kazimierz na warszawskiej Woli, podano.
Z kolei Cordia wystawi na aukcję mieszkanie z inwestycji Horyzont Praga, zlokalizowane na 11. piętrze, z wyjątkowym tarasem i widokiem na panoramę Warszawy. Dwa inne mieszkania, 4-pokojowe oraz 2-pokojowe, pochodzą z inwestycji Fantazja, osiedla o skandynawskim klimacie. W ofercie znalazły się również dwie warszawskie inwestycje firmy deweloperskiej Dantex. Dwa lokale o powierzchni 63 i 90 m2 znajdują się w budynku WolaLa – neomodernistycznej willi, mieszczącej 50 apartamentów. Kolejne 8 lokali o powierzchni od 55 do 101 m2 pochodzi z osiedla Aurora, zlokalizowanego u zbiegu ulic Jutrzenki i Szybkiej.
Jak wyjaśniono, ustalając sugerowane widełki cenowe poszczególnych nieruchomości, Desa Locum będzie brać pod uwagę ekspertyzy urban.one – firmy z obszaru nowych technologii, spółki wydzielonej z działającej w sektorze nieruchomości od 2012 roku firmy Cenatorium. Posiada ona aktualizowaną na bieżąco scentralizowaną bazę informacji oraz Bazę Cen, opartą na ponad 5,5 mln transakcji na rynku nieruchomości z całej Polski.
Grupa Desa to największy podmiot na polskim rynku sztuki. Głównymi obszarami działalności grupy jest prowadzenie przez spółkę Desa Unicum domu aukcyjnego oferującego pośrednictwo w sprzedaży szerokiego spektrum dzieł sztuki, antyków i przedmiotów kolekcjonerskich oraz krótko- i długoterminowe inwestowanie w dzieła sztuki oraz obiekty kolekcjonerskie prowadzone głównie przez spółkę Keil Art.
Źródło: ISBnews