Alior Bank deklaruje w strategii „Bank na co dzień, bank na przyszłość” na lata 2023-2024, że odpowie na współczesne wyzwania środowiskowe i klimatyczne, zarówno wspierając w transformacji swoich klientów, jak i redukując swój negatywny wpływ na środowisko, podał bank w prezentacji.
Wsparcie klientów w transformacji ma polegać na wdrożeniu oceny portfeli klientów korporacyjnych pod kątem czynników ESG, rozwinięciu oferty o zrównoważone produkty bankowe i udostępnieniu produktów umożliwiających skorzystanie z funduszy unijnych i publicznych, podano w prezentacji.
Natomiast redukcja negatywnego wpływu banku na środowisko zakłada m.in. stworzenie własnego zeroemisyjnego źródła energii (instalacja fotowoltaiczna w Krakowie przy Centrum Danych), redukcję zużycia energii, papieru i plastiku oraz zaangażowanie pracowników w tworzenie banku przyjaznego środowisku, wymieniono.
„Będziemy stosować najwyższe standardy zarządzania:
– Podniesiemy nasz wynik w ratingach ESG
– Upublicznimy polityki i dokumenty ESG, w tym raporty zrównoważonego rozwoju
– Utrzymamy wysokie oceny naszej polityki różnorodności
– Stworzymy politykę praw człowieka oraz regulację włączającą kwestie ESG w proces zakupowy
– Wdrożymy szkolenie ESG dla wszystkich pracowników
– Rozbudujemy kompetencje ESG w kluczowych obszarach w banku
– Wzmocnimy wewnętrzne zarządzanie ryzykiem ESG oraz zapewnimy scoring klientów uwzględniający czynniki ESG
– Zagwarantujemy pełną zgodność z regulacjami z zakresu zrównoważonego rozwoju” – czytamy także w prezentacji.
Alior Bank przyjął dziś strategię grupy kapitałowej na lata 2023-2024 pt. „Bank na co dzień, bank na przyszłość”, której kluczowe mierniki sukcesu to m.in. ROE powyżej 13%, C/I poniżej 45% oraz osiągnięcie zdolności do wypłaty dywidendy.
Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 83,05 mld zł na koniec 2021 r.
Źródło: ISBnews