Constance Care liczy, że zadebiutuje na NewConnect na początku listopada 2021 r., poinformował ISBnews prezes Jacek Walukiewicz. Spółka nie wyklucza w przyszłości przeprowadzenia emisji akcji w celu realizacji kolejnych inwestycji.
„Giełda Papierów Wartościowych już dopuściła nasze akcje do notowania na NewConnect i obecnie czekamy na wyznaczenie ostatecznego terminu debiutu. Myślę, że to będzie na początku listopada tego roku” – powiedział ISBnews Walukiewicz.
„Posiadamy odpowiednie środki z wcześniejszych emisji akcji i na razie nie planujemy przeprowadzenie kolejnych. Mamy jednak bardzo ambitny plan rozwoju na najbliższych kilka lat i nie wykluczamy, że do takiej emisji dojdzie w przyszłości” – dodał prezes.
Do najważniejszych obecnie inwestycji realizowanych przez spółkę Walukiewicz zalicza przede wszystkim rozbudowę Constance Care Centrum Rehabilitacji, która ma ruszyć na początku przyszłego roku, a w kolejnym roku uruchomienie szpitala neurologicznego.
„Chcemy być postrzegani jako polski operator medyczny działający globalnie funkcjonujący w ramach uzupełniających się wzajemnie dziedzinach związanych z medycyną. Docelowo Constance Care to właśnie szpital neurologiczny z doskonałymi oddziałami rehabilitacji, a także centrum badawczo-rozwojowe ukierunkowane na kształcenie, międzynarodową współpracę naukową jak również oddział specjalizujący się w projektowaniu i budowie urządzeń i akcesoriów do rehabilitacji medycznej” – dodał.
Constance Care działa na rynku usług medycznych finansowany ze środków niepublicznych (m.in. towarzystwa ubezpieczeniowe, fundacje, organizacje charytatywne) oraz prywatnych.
„Mamy podpisane wieloletnie umowy o współpracy m.in. z PZU i z Wartą. Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, leczone w naszej klinice, mają dzięki tym umowom zapewnione finansowanie przez cały okres pracy z nami , a nierzadko są to okresy kilkunastomiesięczne. Z naszej oferty coraz częściej korzystają także zagraniczni pacjenci, dlatego tak ważne jest m.in. rozbudowanie Centrum Rehabilitacji Robotycznej o odpowiednie zaplecze medyczne spełniające najwyższe standardy, mogące sprostać specyficznym wymaganiom pacjentów z różnych stron świata” – podkreślił Walukiewicz.
Constance Care jako jedyny ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej i jeden z trzech w całej Europie realizuje terapię neurorehabilitacyjne tzw. cyberniczne z użyciem jedynego na świecie aktywnego egzoszkieletu HAL (Hybrid Assistive Limb) produkowanego przez japońską firmę Cyberdyne.
„Na wiosnę 2021 roku odnowiliśmy wieloletnią umowę o współpracy z Cyberdyne. Partnerami Cyberdyne na świecie są zwykle największe jednostki medyczne w danym kraju. Jednak my jesteśmy najbardziej zaawansowani, mamy największe know-how i najwięcej spektakularnych osiągnięć. Obecnie wspólnie z Kliniką Bergmannsheil i Cyberdyne realizujemy projekt wdrożeniowy najnowszego wyrobu, HAL XXS dla dzieci. Jest to rewolucja w rehabilitacji dziecięcej. W międzyczasie docierają do nas z Japonii kolejne nowości dzięki którym pomoc naszym pacjentom będzie jeszcze bardziej skuteczna” – podkreślił Walukiewicz.
Dodał, że spółka uczestniczy także aktywnie w ogólnopolskich inicjatywach m.in.na Warmii i Mazurach gdzie realizowany jest projekt związany z wykreowaniem tego rejonu dla turystyki medycznej pod nazwą „Zdrowe Życie”. „Jesteśmy jednym z 15 członków założycieli. W niedalekich planach naszej spółki jest realizacja w tym rejonie oddziału rehabilitacyjnego oraz centrum badawczo rozwojowego” – powiedział prezes.
Walukiewicz ujawnił także, że wraz z polskim partnerem inżynieryjno – produkcyjnym spółka rozpoczęła projektowanie własnych, zrobotyzowanych urządzeń do rehabilitacji medycznej oraz akcesoriów medycznych takich jak kamizelki do rehabilitacji w odciążeniu czy systemy podwieszeń.
„Myślę, że niebawem będziemy mogli znacznie więcej szczegółów ujawnić dotyczących naszego partnera jak i samego projektu i jego finansowania” – podsumował prezes.
Przychody spółki wyniosły 2,83 mln zł w 2020 r., a zysk netto 516 tys. zł.
Historia powstania Constance Care zaczęła się w 2007 r., kiedy to jedna z austriackich firm zgłosiła się do Jacka Walukiewicza, obecnego prezesa spółki, z prośbą o rozpoznanie sektora medycznego w Polsce pod kątem otworzenia szpitala rehabilitacyjnego. Austriacy do Polski nie weszli, ale wiedza, jaką posiadł obecny prezes Constance Care pozwoliła mu w 2013 roku powołać do życia nowoczesne centrum rehabilitacji.
Źródło: ISBnews