Reakto ocenia, że może wejść na NewConnect w 2023 r., poinformował ISBtech prezes Wojciech Stawiarski.
„Debiut na NewConnect w 2023 roku brzmi realnie. Zakładamy przeprowadzenie jeszcze jednej rundy inwestycyjnej w międzyczasie, a wkrótce zainicjujemy proces przekształcenia w PSA” – powiedział ISBtech Stawiarski.
W 2021 roku spółka pozyskała 1,5 mln zł z kampanii crowdfundingu udziałowego.
„Kapitał pozyskany podczas kampanii ECF pozwolił nam przeskalować zespół, przeprowadzić do nowego biura i otworzyć dedykowane laboratoria. Z tych środków zamierzamy również sfinansować pilotaż i wczesną komercjalizację” – dodał prezes.
Zaznaczył, że wspomniany pilotaż to priorytet.
„Wkrótce osiągniemy taki moment, w którym dalsze doskonalenie technologii nie będzie możliwe bez danych zbieranych w warunkach rzeczywistych. Obecnie finalizujemy prace nad trzecią iteracją bezzałogowego statku powietrznego i docelowo ten właśnie model będzie wykorzystany podczas pilotażu, który planujemy w połowie 2022 roku” – wymienił Stawiarski.
Dodał, że w lutym spółka otworzyła laboratorium R&D w Krakowie.
„W nim skoncentrowane są prace nad stacją dokującą. Stacje, które instalować zamierzamy w przestrzeni publicznej będą nie tylko umożliwiać dronom bezpieczne, autonomiczne lądowanie, ale również wymieniać im baterie i przeprowadzać bezobsługową diagnostykę. Finalizujemy te moduły, przed nami rozległe testy” – podsumował prezes.
Reakto to polski startup znajdujący się na wczesnym etapie rozwoju. Spółka zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemów szybkiego reagowania zarówno dla wyspecjalizowanych agencji ochrony i klientów indywidualnych. Rozwija autorską usługę pozwalającą na półautonomiczne (docelowo również autonomiczne) loty patrolowe i interwencyjne za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.
Źródło: ISBnews