TransactionLink – startup inkubowany przy wsparciu GPW – liczy na zamknięcie do końca roku dużej rundy finansowania, a do końca 2022 roku planuje kilkadziesiąt wdrożeń, poinformował ISBtech co-founder i CEO spółki Mateusz Pniewski.
„Latem tego roku zebraliśmy łącznie 5,5 mln zł od międzynarodowych inwestorów w pierwszej rundzie finansowania. W projekt zainwestował m.in. fundusz venture capital Target Global, firma Entree Capital oraz GPW Tech. Nasz pomysł zyskał więc aprobatę i w Polsce, i za granicą. Jeszcze w tym roku powinniśmy informować o efektach kolejnej rundy finansowania – mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać dodatkowe, kilkakrotnie większe wsparcie” – powiedział ISBtech Pniewski.
„Do końca 2022 roku planujemy kilkadziesiąt wdrożeń” – dodał.
Wskazał, że obserwując zainteresowanie rynku, w tej chwili usługami spółki są zainteresowane przede wszystkim firmy z branży pożyczkowej, faktoringowej, e-commerce i różnego rodzaju wypożyczalnie sprzętu.
TransactionLink specjalizuje się w rozwoju API pozwalającej budować projekty fintechowe z pomocą określonych, powtarzalnych modułów. Jak zapowiedział CEO, TransactionLink w ramach swoich działań chce również pomóc w usunięciu wielu z przeszkód stojących na drodze rozwoju polskich fintechów. Sam startup funkcjonuje dzięki dyrektywie PSD2, która otworzyła drogę działania takim spółkom.
„Jesteśmy rozwiązaniem przeznaczonym dla B2B. W naszym sandbox można stworzyć lub rozwinąć właściwie każdą firmę – np. leasingową, faktoringową, wypożyczalnię sprzętu elektronicznego, spółkę wynajmującą mieszkania; możemy też wspomóc branżę bankową czy maklerską” – powiedział Pniewski.
Model biznesowy opiera się na pośrednictwie, czyli pobieraniu opłaty za każde połączenie klienta z wtyczką wystawioną przez dostawcę.
„Poszczególne podmioty szukają teraz nowych sposobów dystrybucji, ponieważ w środowisku rosnącej konkurencji coraz trudniej utrzymać im wysokie marże i pozyskiwać nowych klientów” – podsumował CEO.
TransactionLink, inkubowany przy wsparciu GPW, specjalizuje się w rozwoju API pozwalającej budować projekty fintechowe z pomocą określonych, powtarzalnych modułów.
Źródło: ISBnews