Barbora Polska, świadcząca usługi dostawy produktów spożywczych do domu w Trójmieście, Warszawie, Katowicach i Łodzi, zaprzestaje działalności – usługi będą świadczone do 3 marca, podała Maxima Grupe. Zapewniła jednocześnie, że także należąca do grupy spółka Stokrotka nadal będzie świadczyła usługi dostawy żywności w Polsce. Grupa Radas UAB, która kontroluje Barbora Polska, skupi się na działalności w krajach bałtyckich.
Według dyrektora Radas UAB Viktorasa Juozapaitisa, na decyzję wpłynął powoli rosnący popyt.
„W odpowiedzi na gwałtownie zwiększony popyt na dostawę żywności do domu w okresie pandemii, powołana została 'Barbora Polska’. Jednak po zakończeniu pandemii wzrost popytu na te usługi znacząco wyhamował. Tempo wzrostu rynku w ostatnich latach nie spełniało naszych oczekiwań, dlatego na tym etapie podjęto decyzję o zaprzestaniu działalności Barbory w Polsce i skupieniu się na działalności w krajach bałtyckich” – powiedział Juozapaitis, cytowany w komunikacie.
Barbora Polska dąży do płynnego zakończenia wszystkich operacji, wszyscy zwolnieni pracownicy zostaną rozliczeni zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami, otrzymując należne im odszkodowania, zaś wszystkie należne podatki zostaną zapłacone państwu, podkreślono.
Spółka Radas, która jest właścicielem e-sklepu spożywczego Barbora, będzie kontynuować swoją działalność w trzech krajach bałtyckich – na Litwie, Łotwie i w Estonii. Największy e-sklep spożywczy i sklep z artykułami codziennego użytku w krajach bałtyckich, Barbora, dostarcza żywność do domów na Litwie od dziesięciu lat od 2014 roku, a na Łotwie i w Estonii od 2018 r.
Radas jest częścią Maxima Grupe, która prowadzi sieci handlowe Maxima w krajach bałtyckich, T-Market w Bułgarii i Stokrotka w Polsce. Polska pozostaje jednym z głównych kierunków rozwoju, gdzie w 2023 r. sieć detaliczna powiększyła się o około 60 sklepów. Stokrotka świadczy również usługi dostawy żywności, które mają być nadal świadczone w Polsce, podano.
Źródło: ISBnews