Rafako nie prowadzi rozmów z przedstawicielami administracji rządowej, ani żadnym innym podmiotem, w sprawie dalszego funkcjonowania majątku spółki po ogłoszeniu upadłości, ani sprzedaży lub dzierżawy majątku, podało Rafako w odpowiedzi na wiadomości medialne dotyczących procesu ratowania spółki.
„Odnosząc się do opublikowanego w dniu 6 grudnia 2024 roku na łamach gazety 'Parkiet’ artykułu zatytułowanego 'Rafako będzie uratowane. Znamy plan ratunkowy rządu’ opisującego okoliczności procesu 'ratowania’ Rafako SA przez rząd z udziałem Agencji Rozwoju Przemysłu SA oraz opisującego rozważane i planowane szczegóły takiego procesu, oraz do innych publikacji medialnych, które pojawiły się po dacie publikacji powyższego artykułu, odnoszących się do powyższych kwestii, zarząd Rafako SA informuje, że nie posiada żadnej wiedzy dotyczącej okoliczności takiego procesu ani jego szczegółów” – czytamy w oświadczeniu.
„Zarząd Rafako SA nie prowadzi obecnie żadnych rozmów z przedstawicielami administracji rządowej, Agencji Rozwoju Przemysłu SA ani jakimkolwiek innym podmiotem, w sprawie dalszego funkcjonowania majątku Rafako SA po ogłoszeniu upadłości spółki, ani sprzedaży lub dzierżawy majątku Rafako SA” – dodano.
Jednocześnie Rafako informuje, że nie posiada informacji dotyczących spodziewanego terminu wydania postanowienia o ogłoszeniu upadłości w toczącym się postępowaniu w sprawie ogłoszenia upadłości. Rafako opublikuje informacje o wydaniu takiego postanowienia w formie raportu bieżącego niezwłocznie po otrzymaniu takiej informacji z sądu upadłościowego (Sądu Rejonowego w Gliwicach), przed którym toczy się sprawa z wniosku Rafako.
„Wskazujemy, że z dniem ogłoszenia upadłości Rafako SA zarządzanie majątkiem spółki, w tym uprawnienie do sprzedaży lub wydzierżawienia majątku spółki, zostanie przejęte przez syndyka masy upadłości Rafako SA, przy czym syndyk taki zostanie powołany przez sąd upadłościowy dopiero w dacie wydania postanowienia o ogłoszeniu upadłości Rafako SA” – napisano także.
Rafako jest producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 335 mln zł w 2023 r.
Źródło: ISBnews