Grupa PKO Leasing stała się liderem pod względem rejestracji samochodów zeroemisyjnych w ciągu ośmiu miesięcy tego roku, posiadając 23% udziału w rynku w zakresie finansowania samochodów elektrycznych w Polsce, podała spółka.
W ciągu roku od uruchomienia ścieżki leasingowo-najmowej w rządowym programie dotacji do aut zeroemisyjnych, do Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) wpłynęło ponad 4 100 wniosków, z czego co czwarty został przekazany przez Grupę PKO Leasing. Do tej pory ponad 3 100 wniosków zostało rozpatrzonych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) pozytywnie, zaś kwota przyznanego dofinansowania sięgnęła 98 mln zł, podkreślono.
„Jako największa firma leasingowa w Polsce chcemy być częścią zielonej transformacji branży motoryzacyjnej i dostarczać rozwiązania, wspierające klientów w wyborze ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań. Nasze wysiłki przynoszą rezultaty, a to dodatkowo utwierdza nas w przekonaniu, że przystąpienie do programu jako jedna z pierwszych firm było słuszną decyzją” – powiedział prezes PKO Leasing Paweł Pach, cytowany w komunikacie.
„W ciągu ostatnich 8 miesięcy, w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym, Grupa PKO Leasing zanotowała kilkukrotny wzrost realizowanych transakcji w obszarze finansowania pojazdów zeroemisyjnych. Aż 80% wszystkich aktywnych umów zakwalifikowało się do programu 'Mój elektryk'” – dodał dyrektor biura kompetencji ds. rynku samochodów osobowych w PKO Leasing Maciej Matelski.
PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 418,09 mld zł na koniec 2021 r.
Źródło: ISBnews