Przychody polskich spółek PwC wzrosły o 25% do 1,5 mld zł w roku finansowym 2022/2023 (lipiec 2022 – czerwiec 2023), a łącznie na całym świecie grupa miała o 5,6% wyższe przychody w rekordowej wysokości 53,1 mld USD, podała spółka. PwC planuje podwojenie skali biznesu do 2026 roku.
W tym czasie na inwestycje przeznaczono 3,7 mld USD, w tym na 17 przejęć – od sektorów transformacji chmurowej do biznesów związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatu, podano.
„Co roku zwiększamy skalę działań, które łączą nasz biznes z wrażliwością na ochronę środowiska, sprawy społeczne i elementy ładu korporacyjnego. Nie jest to wymóg formalny, wybieg wizerunkowy czy administracyjna konieczność – to zmiana na stałe. Dlaczego? Jest to szansa na stabilny, długoterminowy rozwój organizacji i zwiększenie przewagi konkurencyjnej. Wspieramy również naszych klientów w tych procesach – stale poszerzając swoje kompetencje w obszarze nowych technologii oraz inwestując w innowacyjne rozwiązania tworzące nowe modele biznesowe, takie jak managed service” – powiedział prezes i partner zarządzający PwC Polska Michał Mastalerz, cytowany w komunikacie.
„Fundamenty finansowe naszej firmy to nie tylko podstawa do przyciągania najlepszych talentów, ale także do tworzenia dodatkowej wartości dla klientów. W obliczu narastających zagrożeń klimatycznych, zmian ekonomicznych oraz niepewności geopolitycznych, strategiczna transformacja jest nie tylko konieczna, ale i niezbędna dla zapewnienia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Dzisiejszy biznes stoi przed zadaniem zdobycia zaufania interesariuszy, którzy oczekują nie tylko wyników finansowych, ale także liderów, którzy rozwijają biznes w oparciu o etykę. To oznacza aktywne podejmowanie odpowiedzialności za nasz wpływ na świat – zarówno w wymiarze środowiskowym, społecznym, jak i korporacyjnym (ESG)” – dodał partner PwC Polska, lider usług związanych z ESG w Polsce Tomasz Barańczyk.
Na całym świecie w roku finansowym 2023 (kończącym się w czerwcu) PwC utworzyła 36 000 nowych miejsc pracy. Obecnie skala zatrudnienia w sieci PwC wynosi globalnie 364 000 osób.
Sieć spółek PwC globalnie dąży do osiągnięcia w 2030 roku zerowej emisji netto w zakresie gazów cieplarnianych. To ogólne zobowiązanie PwC przekłada się na konkretne cele i istotne zmiany w działalności operacyjnej PwC w Polsce, w tym m.in.: przejście w 100% na energię odnawialną oraz poprawienie efektywności energetyczną biur. Zgodnie z globalną polityką dążenia do osiągnięcia zerowej emisji netto gazów cieplarnianych do 2030 roku, PwC kompensuje swoje emisje w zakresie 1, 2 oraz w zakresie 3 wynikające z podróży służbowych poprzez wysokiej jakości kredyty węglowe i dąży do redukcji emisji GHG w zakresach 1 i 2 o 50% do 2030 roku w porównaniu z rokiem 2019. Wprowadza też nowe auta we flocie samochodów służbowych – od 2025 roku tylko elektryczne i hybrydowe, podano także.
PwC jest siecią firm działającą w 151 państwach i dostarczającą usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku, Warszawie i Lublinie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają niemal 5000 osób, w tym niemal 2000 w zespołach technologicznych.
Źródło: ISBnews