Triggo – spółka z portfela JR Holding – liczy na uzyskanie homologacji dla swojego pojazdu na jesieni, poinformował ISBtech prezes Rafał Budweil.
„Homologacja uzyskana w Polsce pozwala poruszać się pojazdem po drogach UE. Spodziewamy się jej uzyskania na przełomie września i października tego roku. Docelowym rynkiem Triggo jest rynek niezwykle lukratywnych, przyszłościowych usług mobility on demand. Nazywam taką usługę car in 5 minutes” – powiedział ISBtech Budweil podczas konferencji SII WallStreet 26.
Jak wskazał, jest to usługa bardzo przypominająca usługę car sharingu, ale pojazd jest dostarczany przez zdalnego operatora bezpośrednio do użytkownika.
„Triggo spotyka się obecnie z dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców instytucjonalnych, takich jak służby publiczne. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jeden z naszych prototypów znajduje się obecnie w Singapurze i jest testowany przez służby ratunkowe” – wskazał Budweil.
Zaznaczył, że obok mobility on demand, sposobem komercjalizacji Triggo jest sprzedaż licencji, a także dostawy do odbiorców flotowych.
„Spodziewamy się podjęcia produkcji naszego pojazdu poprzez wyspecjalizowanych podwykonawców, takich, którzy posiadają zdolności produkcyjne i łańcuchy dostaw. Wydaje nam się, że udowodniliśmy, że posiadamy coś absolutnie wyjątkowego, nie tylko jak na polskie warunki, ale wyjątkowego w skali świata. Spotykamy się z ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych odbiorców. Liczymy, że te czynniki spowodują, że rynek nam zaufa i uda nam się pozyskać wszelkie finansowanie, które będzie niezbędne do dalszego rozwoju wdrożenia produkcji Triggo. Również dlatego wchodziliśmy na giełdę” – podsumował Budweil.
Pierwszy publiczny pokaz samochodu Triggo – zaprojektowanego i zbudowanego w całości w Polsce – miał miejsce w listopadzie 2018 roku podczas Kongresu 590 i Warsaw Motor Show. Dzięki zmiennej geometrii podwozia, dwuosobowy Triggo pokonuje korki i parkuje ze swobodą jednośladu. Jego prędkość maksymalna to 90km/h. Baterie o łącznej pojemności 15 kWh zapewniają mu zasięg ok. 140-160 km.
Źródło: ISBnews