Amerykańska firma Netskope – globalny lider w zakresie cyberbezpieczeństwa – planuje uruchomić data center w Warszawie na początku 2023 roku, podała spółka. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w tej części Europy. Jednocześnie firma utworzyła w Polsce nowe stanowisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za sprzedaż w kraju i Europie Środkowo-Wschodniej, na które został powołany Michał Borowiecki.
„Nasze rozwiązania pozwalają firmom i instytucjom zabezpieczyć dane, gdziekolwiek jest to potrzebne, ale jednocześnie wspierają produktywność i rozwój organizacji. Oznacza to zabezpieczenie dostępu zarówno z urządzeń firmowych, jak i osobistych, identyfikowanie i zabezpieczanie korzystania z chmury prywatnej i publicznej, a także sieci, prywatnych centrów danych, a nawet punktów końcowych i urządzeń używanych w ramach internetu rzeczy. Polska to dynamicznie rozwijający się kraj, dlatego chcemy wspierać polski rynek, oferując nasze usługi przedsiębiorstwom, ale także państwowym i samorządowym instytucjom. Dzięki naszemu nowemu warszawskiemu centrum danych, które wkrótce zostanie udostępnione online, będziemy również mogli zapewnić polskim klientom możliwość przetwarzania danych w lokalnym centrum krajowym. W obrębie Unii Europejskiej i poza jej granicami takie usługi są już dostępne i gwarantowane” – powiedział wiceprezes Netskope ds. sprzedaży na region północnej i wschodniej Europy oraz regionu DACH Xavier Duyck, cytowany w komunikacie.
Netskope utworzył jednocześnie nową funkcję regionalnego dyrektora odpowiedzialnego za sprzedaż w tej części Europy. Na to stanowisko został powołany Michał Borowiecki, menedżer z ponad 25-letnim doświadczeniem, który był wcześniej m.in. odpowiedzialny za budowę i rozwój kanału partnerskiego oraz sprzedaż na Europę Wschodnią w koncernie FireEye, a także był dyrektorem generalnym sektora publicznego w firmie Computerland (obecnie Sygnity).
„Coraz więcej Polaków pracuje obecnie hybrydowo jednocześnie z domu oraz biura, korzystając z urządzeń firmowych i prywatnych, a także z prywatnych i publicznych usług w chmurze. Tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a w wirtualnym świecie jesteśmy coraz częściej świadkami licznych ataków m.in. cyberprzestępców, w tym wyspecjalizowanych grup sponsorowanych także przez państwa i różne organizacje komercyjne. Rozwiązania Netskope chronią firmy, ich pracowników, a także wrażliwe dane. Obecnie jesteśmy w trakcie budowania lokalnej sieci partnerów, która będzie wspierać polskie firmy i instytucje w zakresie cyberbezpieczeństwa” – podsumował Borowiecki.
Netskope to amerykańska firma, globalny lider w zakresie cyberbezpieczeństwa, która dostarcza klientom na całym świecie ujednoliconą platformę bezpieczeństwa SASE (ang. Secure Access Service Edge). Jej zadaniem jest ochrona danych oraz użytkowników niezależnie od rodzaju używanej aplikacji, lokalizacji oraz urządzenia z jakiego ten dostęp ma miejsce.
Źródło: ISBnews