Sundragon chce zainteresować swoją technologią dronową siły zbrojne, Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) i partnerów zagranicznych, poinformował ISBnews prezes Adam Januszko.
„Posiadamy unikalną technologię bezzałogową dronów o zasięgu ok. 200 km i chcemy zainteresować nimi siły zbrojne, MON oraz różnych zagranicznych kontrahentów” – powiedział Januszko w rozmowie z ISBnews.
„Takie rozmowy już się toczą. Liczymy na ich pomyślny finał. O szczegółach będziemy informować poprzez komunikaty giełdowe” – dodał.
W grudniu zeszłego roku Sundragon przejął pakiet kontrolny 80% w firmie Bizgate – Aviation, która opracowała innowacyjną technologię budowy trudno wykrywalnych przez radar dronów podwójnego przeznaczenia (militarnego i cywilnego). Co ważne, technologia została sprawdzona w warunkach laboratoryjnych, a konstrukcja płatowca w otwartej przestrzeni, potwierdzając jej przewagę nad obecnie stosowanymi rozwiązaniami, przypomniał prezes.
Z uwagi na trwającą wojnę za naszą wschodnią granicą Sundragon nie może informować o szczegółach wojskowych zleceń. Związane jest to również z działalnością spółki córki RSY (Sundragon ma w niej 100%), która remontuje dla wojska silniki do czołgów, samobieżnych wyrzutni rakietowych czy bojowych wozów piechoty. W wyniku wojny na Ukrainie firma RSY jest pod ochroną kontrwywiadowczą, dodał.
Adam Januszko został powołany na prezesa pod koniec 2022 r. Firma podawała, że zdecydowało o tym międzynarodowe doświadczenie w tworzeniu wojskowych innowacji.
Sundragon działa w branży odnawialnych źródeł energii. Równocześnie poprzez zależną firmę – RSY pracuje dla podmiotów z branży wojskowej i kolejowej. Sundragon jest notowany na rynku NewConnect.
Źródło: ISBnews