Bank Pocztowy rozpoczął udostępnianie usługi Przelew na telefon BLIK, dzięki której możliwe jest natychmiastowe przekazanie środków na konto odbiorcy, podał bank. Nowa wersja aplikacji mobilnej będzie udostępniana klientom stopniowo przez okres dwóch tygodni.
Dzięki usłudze Przelew na telefon BLIK – nawet nie znając numeru konta bankowego osoby – klienci Banku Pocztowego mogą przelać środki posiadając jedynie numer telefonu komórkowego odbiorcy. Warunkiem jest, że numer ten został przez odbiorcę wcześniej zarejestrowany w usłudze za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku. Przelew na telefon BLIK jest usługą realizowaną przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Wcześniej bank rozszerzył możliwość realizacji i otrzymywania przelewów natychmiastowych do trybu 24/7, dzięki czemu niezależnie od pory dnia środki z przelewu natychmiastowego trafiają do odbiorcy w ciągu kilku minut, podano.
„Co ważne, równolegle z wprowadzeniem płatności BLIK, Bank Pocztowy rozszerzył także możliwość realizacji i otrzymywania przelewów natychmiastowych w trybie całodobowym – 7 dni w tygodniu. Rozwiązanie to jest idealne, jeśli np. w ostatniej chwili przypomnieliśmy sobie o konieczności opłacenia jakiegoś zobowiązania. Już teraz – niezależnie od pory dnia – środki z przelewu natychmiastowego trafią do odbiorcy w ciągu kilku minut, również jeśli to klient Banku Pocztowego jest odbiorcą takiego przelewu” – powiedziała zastępca dyrektora Departamentu Produktów Detalicznych i Rozwoju Bankowości Cyfrowej Joanna Moskalik, cytowana w komunikacie.
Bank podkreślił, że przelewy na telefon BLIK to ciesząca się rosnącą popularnością forma dokonywania przelewów i powołał się na dane Polskiego Standardu Płatności, właściciela marki BLIK, że w I kwartale 2023 r. użytkownicy wykonali niemal 83 mln takich transakcji, co oznacza wzrost o 88% r/r, a jedna piąta wszystkich transakcji realizowanych BLIKiem to płatności P2P.
Bank Pocztowy, należący do Grupy Poczty Polskiej, świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.
Źródło: ISBnews