Sprawdź, czy Ty również możesz otrzymać darmowy terminal płatniczy
Aż 79% Polaków deklaruje jako preferowaną metodę płatności karty płatnicze – wynika z raportu „Płatności Bezgotówkowe Oczami Polaków 2019”, przygotowanego przez Instytut Badań Pollster. Mimo tak jednoznacznych danych, wielu drobnych i średnich przedsiębiorców wciąż nie udostępnia klientom możliwości płatności kartą w swoich punktach handlowo-usługowych, obawiając się wysokich kosztów, niewielkiego wzrostu przychodów i skomplikowanej obsługi terminali płatniczych. To właśnie dla nich przygotowano Program Polska Bezgotówkowa.
Polska Bezgotówkowa – założenia Programu
Program Polska Bezgotówkowa powstał z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcieliby zaoferować swoim klientom możliwość płatności kartą w punktach handlowo-usługowych, ale jeszcze się na to nie zdecydowali.
Na jakie wsparcie mogą liczyć w ramach Programu?
- Przedsiębiorcy zwolnieni są nie tylko z kosztów związanych z otrzymaniem terminala płatniczego ale również kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.
- Istnieje możliwość otrzymania aż 3 bezpłatnych terminali. Dla każdego z nich okres dofinansowania jest liczony osobno i trwa 12 miesięcy, począwszy momentu jego instalacji.
Dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa na rynku pojawiło się już 200 tysięcy terminali płatniczych, a suma wszystkich transakcji, które dzięki nim przeprowadzono, osiągnęła niebagatelną kwotę 5,5 miliarda złotych!
Warunki uczestnictwa w Programie Polska Bezgotówkowa
Warto podkreślić, że Przedsiębiorcy przysługuje możliwość otrzymania dofinansowania pod warunkiem, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie korzystał z terminala płatniczego i nie oferował swoim klientom możliwości płatności bezgotówkowych. Do Programu mogą przystąpić zarówno drobni i średni Przedsiębiorcy ale również sieci handlowe, o ile nie obejmują więcej niż pięć placówek, a także franczyzobiorcy, gdy franczyza ma nie więcej niż pięć punktów.
Trzeba również pamiętać, że jeśli obrót na terminalu płatniczym przekroczy 100 tysięcy złotych w skali 12 miesięcy, wtedy przedsiębiorcy zostaną naliczane opłaty zgodne z umową z wybranym przez siebie agentem rozliczeniowym.
Czy wiesz, że… według danych Narodowego Banku Polskiego średnia wartość transakcji bezgotówkowej w 2003 roku wynosiła 120 zł? Dziś jest to już tylko 65 złotych. Średnia wartość transakcji, przy której polscy konsumenci deklarują użycie karty, a nie gotówki, wynosi zaledwie 40 zł.
Polska Bezgotówkowa – opinie są jednoznaczne, warto przystąpić!
Program Polska Bezgotówkowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wciąż wahają się, czy oferować swoim klientom płatności bezgotówkowe. W podjęciu decyzji mogą pomóc poniższe liczby:
- 12 000 – w tylu miejscowościach w Polsce zainstalowano już terminale płatnicze w ramach Programu Polska Bezgotówkowa,
- 300 – tyle różnych typów działalności gospodarczej prowadzą przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się przystąpić do Programu,
- 95% – taki odsetek przedsiębiorców uczestniczących w Programie Polska Bezgotówkowa poleca posiadanie terminala płatniczego i możliwość oferowania klientom płatności bezgotówkowych.
Terminal płatniczy to nie tylko szansa na zwiększenie zysków, ale również okazja, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, stworzyć im możliwość płatności kartą, a także budować wizerunek nowoczesnej firmy otwartej na nowe technologie płatnicze.
Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w Programie więcej informacji znajdą pod adresem https://www.polcard.pl/polska-bezgotowkowa/. Umożliwienie klientom płatności kartą to w dzisiejszych czasach wymóg konieczny, który pozwala Przedsiębiorcy skutecznie budować przewagę konkurencyjną na rynku, a także dostosować się do trendów zakupowych Polaków, którzy są otwarci na nowe technologie i coraz częściej chcą płacić nie tylko kartą ale również telefonem, zegarkiem czy brelokiem.
Materiał Partnera