Advanced Graphene Products (AGP) rozpocznie w I kwartale 2022 sprzedaż filamentu 3D z grafenem, poinformował ISBtech prezes Maciej Gałązka. W efekcie oczekuje solidnych przychodów i osiągnięcia rentowności w przyszłym roku.
„Pierwszych umów na sprzedaż naszego produktu – filamentu 3D z grafenem – Prografen – oczekujemy w najbliższych tygodniach. Chcemy, żeby nasz grafen był stosowany jak najszerzej w przemyśle. Skala, którą możemy uzyskać pozwala myśleć o solidnych przychodach od 2022 roku, który dzięki temu może być wyraźnie rentowny” – powiedział ISBtech Gałązka.
Dodał, że spółka rozmawia z wieloma firmami o współpracy i oczekuje, że będzie mogła poinformować o postępach już w najbliższym czasie.
„Prowadzimy rozmowy z dystrybutorami i firmami zainteresowanymi wykorzystaniem naszego grafenu w swoich produktach. Naszym celem jest zarówno rynek europejski, jak i amerykański” – dodał prezes.
Obecnie maksymalne moce linii produkcyjnej AGP filamentu z grafenem to 100 ton rocznie.
„Liczymy, że taki wolumen pojawi się do końca przyszłego roku. Mamy bardzo pozytywny feedback rynkowy na ten produkt. Oczekujemy, że dzięki pozyskanym współpracom osiągniemy dobry poziom przychodów oraz EBITDA – taki jest nasz cel. Prografen, nasza marka własna filamentu z dodatkiem grafenu do drukarek 3D, to produkt wysokomarżowy, ponieważ jesteśmy nie tylko jego producentem, ale także producentem samego grafenu” – stwierdził Gałązka.
Jednocześnie spółka realizuje dwa projekty badawcze, z dofinansowaniem na ponad 4 mln zł. Jednym z nich jest wykorzystanie grafenu płatkowego w substancjach płynnych, tj. oleje, czy farby.
„Programy europejskie mają perspektywę do 2023. Środki z IPO również starczą na najbliższe 2 lata. Do tego czasu oczekujemy, że nasz biznes będzie wyraźnie rentowny” – podsumował prezes.
Advanced Graphene Products wytwarza wysokiej jakości grafen płatkowy (GO, rGO), który jest przeznaczony do takich zastosowań jak kompozyty węglowe, żywice epoksydowe, filamenty 3d, farby, powłoki antykorozyjne czy polimery. Posiada podpisane zarówno listy intencyjne, jak i kontrakty na opracowanie zastosowań komercyjnych grafenu ze spółkami takimi, jak: Kross, GRM System, Europejska Agencja Kosmiczna, Frako-Term, GM Color, czy Pimar-Plastics. Ponadto AGP ma własną, opatentowaną technologię produkcji grafenu powierzchniowego z ciekłego metalu – HSMG. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 29 listopada 2021 r.
Źródło: ISBnews