Spółka Lotos Paliwa z grupy kapitałowej Lotos uruchamia pilotażową wersję aplikacji Pay&Go, która umożliwia płacenie za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, podał koncern. Od 30 grudnia br. aplikacja będzie dostępna na 15 stacjach, a w II kwartale 2021 r. obejmie większość obiektów Lotosu.
Aplikacja będzie umożliwiała płatności za pomocą BLIK-a. Docelowo spółka rozważa także możliwość użycia kart płatniczych lub na przykład wirtualnych portfeli, takich jak Google Pay i Apple Pay. Z usługi będzie można korzystać skanując kod QR znajdujący się na dystrybutorze, który będzie identyfikował stację oraz dystrybutor, z jakiego skorzystał klient. Następnie użytkownik otrzyma wybór: płatność tradycyjna w kasie lub płatność przez aplikację, poinformowano.
Aplikacja będzie dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Ewentualna faktura będzie wysyłana do klienta mailowo po zakończonej transakcji zdalnej, zaznaczył Lotos.
„Aplikacja do płatności mobilnych to udogodnienie szczególnie ważne w czasie pandemii, gdy ze względów bezpieczeństwa konieczne jest zachowanie dystansu i ograniczanie kontaktów. Nowe rozwiązanie nie tylko usprawni i przyspieszy obsługę, ale także ułatwi korzystanie ze stacji paliw osobom niepełnosprawnym czy rodzicom z małymi dziećmi” – powiedział prezes Lotos Paliwa Wojciech Weiss, cytowany w komunikacie.
Wprowadzenie aplikacji Lotos Pay&Go będzie przebiegało etapami. W pierwszym aplikacja będzie umożliwiała dokonywanie płatności za zakup paliwa na wybranych 15 stacjach Lotos. W II kwartale 2021 r. planowane jest, aby aplikacja objęła większość stacji sieci Lotosu. W kolejnych etapach aplikacja zostanie rozbudowana o dodatkowe moduły, m.in. nawigowanie do stacji Lotos, nowe formy płatności czy zakup produktów sklepowych dostępnych „na podjeździe” (np. płynu do spryskiwaczy), wynika także z komunikatu.
Do czasu pełnego uruchomienia nowej aplikacji Lotos Pay&Go, planowanego na II kwartał 2021 r., funkcjonować będzie nadal dotychczasowa aplikacja Lotos dla kierowcy.
Wśród 15 stacji biorących udział w pilotażu znalazło się 7 obiektów w Gdańsku, 2 w Szczecinie, po 1 w Gdyni, Poznaniu i Warszawie, a także 3 stacje MOP przy A1 i S7.
Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.
Źródło: ISBnews