Saule Technologies nie widzi zagrożeń dla realizacji ogłoszonego wcześniej planu debiutu spółki na NewConnect do końca tego roku i nie wyklucza po wejściu na rynek giełdowy preprowadzenia emisji akcji, poinformował ISBnews prezes Piotr Krych.
W połowie kwietnia br. JR Holding, Saule Technologies i Blumerang Investors podpisały term sheet w sprawie nabycia 100% akcji Saule przez Blumerang. Realizacja transakcji jest zależna od wyniku badania due diligence Blumerang, które powinno zostać zrealizowane do 18 czerwca 2021 r. W efekcie Saule znajdzie się w obrocie giełdowym.
„Trwa obecnie due diligence notowanej już na rynku New Conect spółki Blumerang Investors. Badanie wszystkich dokumentów zakończy się jeszcze w czerwcu i wtedy zostanie podjęta decyzja o połączeniu obu podmiotów” – powiedział Krych w rozmowie z ISBnews.
Dodał, że na obecnym etapie analiz dokumentacji i sytuacji finansowej przejmowanej spółki nie ma żadnych niepokojących informacji, które mogłyby proces przejęcia opóźnić.
„Po rozpoczęciu notowań Saule nastąpi wycena spółki przez inwestorów i ewentualnie potem możliwa jest nowa emisja akcji” – zapowiedział prezes.
Saule uruchomiło w nowym zakładzie we Wrocławiu skomercjalizowaną produkcję paneli fotowoltaicznych wykorzystujących technologię perowskitową. Jak podkreślił prezes, to pionierska linia w skali świata, która pozwala wytwarzać cienkie bezkrzemowe panele fotowoltaiczne. Pierwsze zastosowania będą już dostępne u klientów na przełomie czerwca i lipca tego roku.
„Saule, chcąc rozwijać produkcję będzie potrzebowało środków i wówczas nie jest wykluczone, że przeprowadzi ofertę publiczną. Trudno jednak dziś oceniać, kiedy to nastąpi i jaka będzie wielkość oferty” – powiedział Krych.
Obecnie największym akcjonariuszem spółki jest Columbus Energy, dysponujący pakietem 20% walorów.
Saule Technologies to polska firma rozwijająca technologię drukowanych perowskitowych ogniw słonecznych nowej generacji. Firmę założyli w 2014 r. Olga Malinkiewicz – wynalazczyni metody – oraz biznesmeni Piotr Krych i Artur Kupczunas. Obecnie Saule Technologies to zespół ponad 50 naukowców, inżynierów i pracowników administracyjnych z ponad 17 krajów. Saule Technologies przez ostatni rok, przy współpracy inżynierów z Korei, Malezji, Wielkiej Brytanii, Singapuru i Japonii, konstruowała unikatową, pierwszą na świecie linię produkcyjną drukowanych ogniw perowskitowych.
Źródło: ISBnews
Wykupią firme wykradną technologie przeniosą do innego kraju by w polsce nie rozwijać tehnologi przyszłościowych. … jak z blu-rayem bedzie….
Taaa, wiesz to dobrze przecież. A założycielka firmy przeniosła ją praktycznie z Hiszpanii do Polski i uparła się na robienie firmy w Polsce mimo niedogodności i kłód rzucanych pod nogi firmom przez polski nierząd.
A to trzeba jej się dziwić, bo nowy polski wał przecież ją tylko jeszcze bardziej dojedzie. Ja osobiście nie mam nic do Polaków przenoszących swoje działalności do innych krajów. Jeśli mają okazję uniknięcia drakońskich podatków, to na ich miejscu zrobiłbym to samo.
jakos niemcy wykupili w polsce 16500 firm przez ostatnie 20lat wiec twoje wywody nie trzymaja sie wcale i smierdzisz biedą