TDJ zwiększył udział w PGO do 95,61% akcji z 68,68% w wyniku wezwania i przeprowadzonej po wezwaniu transakcji pakietowej, podała spółka.
„Jesteśmy zadowoleni, że nasza oferta skierowana do akcjonariuszy PGO spotkała się pozytywnym odzewem. Osiągnięta wielkość udziału w akcjonariacie spółki pozwoli w ciągu kilku najbliższych tygodni ruszyć z procesem przymusowego wykupu, a następnie delistingu PGO” – skomentował partner zarządzający TDJ Equity Jacek Leonkiewicz, cytowany w komunikacie.
Pośredniczące w wezwaniu Biuro Maklerskie mBanku podało wcześniej, że w ramach ogłoszonego przez TDJ Equity II wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji PGO zostały zawarte transakcje nabycia 21 801 167 akcji.
W grudniu 2020 r. TDJ Equity II ogłosił ogłosił wezwanie do sprzedaży 30 157 629 akcji PGO, stanowiących około 31,32% ogólnej liczby głosów i liczby akcji w kapitale zakładowym, po 1,25 zł za akcję. W styczniu br. podniesiona została do 1,45 zł za akcję. Docelowo TDJ zamierza uzyskać łącznie do 100% ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu oraz wycofać spółkę z GPW.
Grupa PGO to największa w Polsce grupa przemysłowa specjalizująca się w produkcji odlewów i odkuwek. Należą do niej oddziały produkcyjne: Pioma-Odlewnia z lokalizacjami w Piotrkowie Trybunalskim oraz Stalowej Woli, Odlewnia Żeliwa Śrem oraz Kuźnia Glinik w Gorlicach. Większościowym akcjonariuszem PGO jest TDJ.
TDJ to firma rodzinna aktywnie inwestująca w pięciu obszarach: Equity, Estate, Finance, Venture i Foundation. Celem TDJ Equity jest budowanie długoterminowej wartości poprzez inwestowanie w dojrzałe spółki; portfel TDJ Equity składa się ze spółek notowanych na GPW – Famur, PGO, Zamet oraz spółek niepublicznych FPM i NIUW Glinik.
Źródło: ISBnews