TrybEco – firma działająca w branży mikroelektromobilności – przejęła spółkę VoltScooters oferującą system sharingowy hulajnóg elektrycznych, podał TrybEco. Firma sięga jednocześnie po drugą rundę finansowania dalszego rozwoju, dzięki której pozyska 3 mln zł, które mają wspierać jej międzynarodową ekspansję.
Dzięki przejęciu Volt Scooters TrybEco staje się jedyną firmą na polskim rynku, która oprócz produkcji i dystrybucji rowerów hybrydowych oferuje również systemy sharingowe. Ten ruch ma na celu dywersyfikację strategii rozwojowej. Oferta Volt Scooters opiera się o hulajnogi; TrybEco planuje wzbogacić ją o skutery i hybrydowe rowery elektryczne własnej produkcji, poinformowano.
„Od sześciu lat działamy na rynku mikroelektromobilności, oferujemy pojazdy, infrastrukturę, a także systemy informatyczne do obsługi jednych i drugich. Inwestycja w systemy sharingowe to dla nas naturalna droga rozwoju” – powiedział właściciel TrybEco Tomasz Przygucki, cytowany w komunikacie.
VoltScooters przejmowany przez TrybEco to obecny na rynku od trzech lat operator systemów sharingowych dla hulajnóg elektrycznych. Ma obecnie 70 tys. aktywnych użytkowników i 700 jednośladów, dostępnych we własnej flocie oraz w sieci franczyzobiorców w całej Polsce i za granicą. Rozległa sieć franczyzobiorców daje prognozy wzrostu rzędu 200-300% rocznie, a strategia oparta o miasta powiatowe powoduje, że Volt Scooters nie musi konkurować z międzynarodowymi systemami sharingowymi. Od 2021 roku firma operuje też na pierwszym rynku zagranicznym – w stolicy Albanii, Tiranie, podano w materiale.
„Dotychczas systemy sharingowe hulajnóg były dostępne tylko w dużych miastach. Trendy na rynku jednoznacznie pokazują, że mikroelektromobilność to przyszłość transportu miejskiego nie tylko w metropoliach. Oparty na ekspansji w miastach powiatowych i rynkach zagranicznych strategia Volt Scooters ma w naszym przekonaniu bardzo duży potencjał wzrostu” – podkreślił Zbigniew Zaborowski z VoltScooters.
Do 2026 roku TrybEco chce sprzedawać 15 tys. sztuk hybrydowych rowerów elektrycznych,1000 skuterów elektrycznych, 1000 hulajnóg, 100 stacji PowerBox, 500 stacji PowerBench rocznie i zwiększyć przychód minimum trzykrotnie.
„Takie wyniki będziemy w stanie osiągnąć już przy pozyskaniu 1-2% rynku polskiego i regionu Europy Środkowowschodniej” – ocenia dyrektor TrybEco Marcin Szymczak.
Potencjał rynku elektrycznych jednośladów dostrzegła Grupa Assay – jeden z udziałowców TrybEco, która pośredniczy w pozyskiwaniu przez spółkę drugiej rundy finansowania, dzięki której spółka ma nadzieję pozyskać 3 mln zł, podano także.
TrybEco to istniejąca od grudnia 2015 roku spółka z Łodzi, produkująca rowery, skutery, hulajnogi i mikrosamochody o napędzie elektrycznym.
Źródło: ISBnews