Creotech Instruments planuje w I kwartale ofertę publiczną akcji nowej emisji o wartości do 2,5 mln euro (ok. 11 mln zł), poinformował ISBtech prezes Jacek Kosiec.
„Jeszcze w I kwartale br. planujemy przeprowadzić ofertę publiczną do 2,5 mln euro. Chcemy wykorzystać procedurę uproszczoną, opartą na publikacji memorandum informacyjnego. Taka forma jest dla nas optymalna i pozwala na zaproszenie do udziału w niej szerokiego grona inwestorów. Zaoferujemy wyłącznie akcje nowej emisji” – powiedział ISBtech Kosiec.
„Nasza firma cały czas dynamicznie się rozwija, a projekty technologiczne, nad którymi pracujemy obejmują m.in. dalszy rozwój platformy satelitarnej HyperSat, czy też systemów dronowych, a także zbudowanie i wystrzelenie mikrosatelity obserwacyjnego EagleEye, pozwalającego nam na stworzenie własnej oferty zobrazowań kosmicznych” – dodał prezes.
W II kw. 2021 spółka zakończy budowę własnej platformy mikrosatelitarnej, wg standardów NASA i ESA, zdolnej do obsługiwania na orbicie instrumentów telekomunikacyjnych i obserwacyjnych Ziemi. Prezes zaznaczył, że pierwsza misja wykorzystująca tę platformę – EagleEye – wystartuje na przełomie roku 2023/2024.
„Prowadzimy również zaawansowane rozmowy dotyczące kolejnych zastosowań, zarówno badawczych, jak i komercyjnych, naszej platformy oraz jej poszczególnych systemów. Bardzo szybko rozwijającym się obszarem naszej działalności jest budowa systemów elektronicznych do komputerów kwantowych” – wskazał prezes.
Jak podał, Creotech w 2019 roku wypracował 25 mln zł przychodów (przy zysku netto 255 tys. zł), w 2020 roku przychody wyniosły 29 mln zł i spółka odnotowała znaczący wzrost wyniku finansowego (w porównaniu do poprzedniego roku).
Produkty Creotech znajdziemy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, na orbicie Marsa i na innych 8 misjach kosmicznych. Spółka zrealizowała 26 projektów dla sektora kosmicznego, w tym dla Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz dla sektora naukowego, w tym dla CERN i odbiorców w ponad 30 krajach świata. Spółka dostarcza też rozwiązania do innych branż high-tech, m.in. systemy kontrolne do komputerów kwantowych, systemy zarządzania lotami UAV oraz produkuje wyspecjalizowaną elektronikę na zlecenie.
Źródło: ISBnews