Fundusz Da Gama ASI zainwestował w Ready Bathroom – producenta prefabrykowanych modułów łazienkowych – celem wsparcia spółki w ekspansji zagranicznej, podał Fundusz.
„Inwestycja kapitałowa funduszu Da Gama ASI w Ready Bathroom wpisuje się w strategię wspierania międzynarodowej ekspansji polskich przedsiębiorstw. W ramach pozyskanego na rozwój kapitału, Ready Bathroom zamierza umocnić wiodącą pozycję na rynku duńskim, rozbudować moce produkcyjne w obszarze modułów łazienkowych w technologii stalowej, zwiększyć efektywność operacyjną i przewagę technologiczną oraz skutecznie wprowadzić moduły łazienkowe na rynek niemiecki” – czytamy w komunikacie.
Prezes Vinci – spółki zarządzającej Funduszem – Piotr Woliński ocenił, że potencjał budownictwa prefabrykowanego jest niewykorzystany.
„Inwestycja funduszu w Ready Bathroom doskonale wpisuje się w globalne megatrendy, związane z dążeniem do większej efektywności kosztowej budownictwa i zmniejszeniem jego wpływu na środowisko naturalne. Obserwujemy rynek, na którym widzimy olbrzymi i wciąż niewykorzystany potencjał budownictwa prefabrykowanego. Wspólnie z tak doświadczonymi partnerami, planujemy istotny wzrost skali działalności spółki na rynku europejskim” – powiedział Woliński, cytowany w komunikacie.
Ready Bathroom jest jedynym polskim producentem, oferującym moduły łazienkowe w technologii betonowej oraz stalowej. Spółka działa od 2016 roku i w tym czasie osiągnęła wiodącą pozycję na rynku duńskim, który charakteryzuje się znaczącym udziałem budownictwa modułowego. Rozwiązania modułowe pozwalają generalnym wykonawcom i inwestorom znacząco przyśpieszyć proces realizowania inwestycji budowlanych oraz zapewnić redukcję kosztów.
Da Gama ASI jest funduszem typu private equity, zarządzanym przez Vinci S.A. Wspiera Projekty Inwestycyjne, których celem jest wzrost pozycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych. Fundusz angażuje się w projekty typu M&A, greenfield oraz brownfield. Oferuje trzy formy finansowania: kapitałowe – na poziomie spółki polskiej lub zagranicznej; dłużne – pożyczki na poziomie spółki polskiej lub zagranicznej oraz Mezzanine. Okres zaangażowania ASI wynosi od 3 do 10 lat w zależności oraz rodzaju udzielonego finansowania. Jest zawsze inwestorem mniejszościowym i pozostawia zarządzanie operacyjne w rękach partnera.
Źródło: ISBnews