Eco5tech (wcześniej Eco-Investment Poland) złoży w maju dokument informacyjny w związku z planowanym na przełom II i III kw. br. debiutem na rynku NewConnect, poinformowała ISBnews prezes Alicja Gackowska. Spółka chce rozwijać autorskie projekty z branży proptech, m.in. dotyczący zarządzania budynkami w kontekście zagrożenia epidemiologicznego.
„Dokument planujemy złożyć w maju. Jeśli procedura weryfikacji odbędzie się bez większych perturbacji, to na przełomie II i III kwartału nasza spółka zadebiutuje na rynku NewConnect. Chcemy pozyskać środki na rozwój naszych innowacyjnych pomysłów” – powiedziała Gackowska w rozmowie z ISBnews.
„Zajmujemy się opracowaniem dokumentacji projektowych oraz wdrażaniem rozwiązań z dziedziny proptech. Proptech to, najkrócej mówiąc, technologia nieruchomości, wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w branży budowlanej oraz rynku nieruchomości. Spółka do chwili obecnej realizowała zlecenia głównie dla instytucji publicznych, dotyczące m.in. inteligentnego zarządzania budynkami oraz infrastrukturą” – wyjaśniła.
Spółka wykonuje w większości zlecenia o wartości od 0,1 do 6 mln zł. W przyszłości planuje zwiększenie skali działalności, a po umocnieniu na polskim rynku także rozwój za granicą, poinformowała prezes.
Obecnie rozwijane nowe projekty spółki dotyczą energooszczędności i inteligentnego zarządzania budynkiem w dobie pandemii. Są skierowane do klientów publicznych i prywatnych. Pierwszy z nich daje narzędzia do kontroli zużycia energii w domach, zakładach produkcyjnych, obiektach użyteczności publicznej.
„Drugi też może dotyczyć obiektów użyteczności publicznej takich jak urzędy, szkoły, szpitale, ale też budynków biurowych. Chodzi o system zarządzania budynkiem w dobie pandemii, z uwzględnieniem dezynfekcji, wymiany powietrza, optymalizacji poruszania się po obiekcie głównych użytkowników i gości. Chcemy dostarczyć zintegrowane narzędzie dostępne poprzez aplikację. System będzie badał aktualne zagrożenie i uruchamiał alerty. Oparty będzie na czujnikach, kamerach” – wyjaśniła Gackowska.
Dodała, że te i podobne aplikacje spółka chce wykonywać kompleksowo, od projektowania po wdrożenie, integrację i montaż.
„Oceniamy, że to dobry moment na przyspieszenie rozwoju i debiut na NC, ponieważ widzimy zapotrzebowanie na tego typu usługi na rynku. Środki na realizację naszych pomysłów będziemy chcieli pozyskać z Giełdy, ale też poprzez granty i dofinansowania projektów badawczych” – powiedziała prezes.
„Ostatni rok mieliśmy bardzo dobry, zwiększyliśmy osiągnięty zysk w porównaniu do poprzedniego roku o blisko 700%, a także powiększyliśmy zespół do ok. 40 osób. Sprzyja nam dobra kondycja rynku budowlanego, na którym cały czas nie brakuje przetargów” – podsumowała.
Źródło: ISBnews