Honey Payment celuje w finalizację procesu odwróconego przejęcia notowanej na NewConnect spółki Maximus i notowanie na giełdzie do końca I kwartału 2023 r., poinformował ISBtech prezes Grzegorz Szulik.
„Przed nami jest jeszcze kilka formalności do załatwienia. Jesteśmy chociażby w trakcie przekształcenia spółki na spółkę akcyjną. Naszym celem jest bycie obecnym na giełdzie w I kwartale 2023 r. Racjonalnie zakładam, że najprawdopodobniej będzie to luty, może marzec przyszłego roku” – powiedział ISBtech Szulik.
Pod koniec października JR Holding ASI podał, że zawarł z Maximus, Honey Payment oraz udziałowcami Honey Payment umowę inwestycyjną, w której strony określiły warunki, na jakich udziałowcy Honey Payment obejmą akcje nowej emisji Maximus, a dzięki umowie Honey Payment wejdzie na NewConnect. Większościowym udziałowcem Maximus jest JR Holding ASI. Po przeprowadzeniu transakcji Honey Payment przejmie pakiet kontrolny Maximus, a JR Holding ASI pozostanie w akcjonariacie.
Prezes Honey Payment zaznaczył, że status giełdowy znacznie podnosi wiarygodność biznesu, zwłaszcza jeśli mówimy o spółce fintechowej.
„Nie jesteśmy bankiem, ale mamy statut małej instytucji płatniczej, co pozwala nam świadczyć usługi zakładania konta czy wydawania kart płatniczych w aplikacji DotBee. Wiele osób, zanim poda dane osobiste chce mieć pewność, że udostępnia je zaufanemu odbiorcy. Istotne było dla nas również otwarcie się na nową grupę inwestorów. Honey Payment, pomimo dużego sukcesu, jest jeszcze w początkowej fazie rozwoju i będziemy potrzebowali kolejnych rund finansowania. Teraz chociażby jesteśmy w trakcie zbiórki około 20 mln zł. Zapowiedź debiutu giełdowego ułatwia nam rozmowy z funduszami, które mają większą elastyczność przy ewentualnym wyjściu z inwestycji” – wskazał Szulik.
Honey Payment ma kilka źródeł dochodu. Pierwszym jest aplikacja, w której zarabia min. Na opłatach parkingowych czy zwrotach gotówki (cashback), prowizje z sytemu MamBon. Spółka ma ponad 1000 partnerów i ich liczba szybko rośnie. Jednocześnie spółka posiada ponad pół miliona klientów w Polsce.
„Istotną kwestią przychodową jest również Loan by Link. Zauważyliśmy, że na rynku zakupów ratalnych jest duża nisza w małych płatnościach. My postanowiliśmy z tego skorzystać. Współpracujemy z wieloma salonami piękności czy warsztatami samochodowymi. Wiele firm decyduje się na nasze usługi, bo dla nich możliwość zaoferowania produktu na raty często decyduje o tym, czy dojdzie do sprzedaży czy nie. U wielu naszych partnerów, od momentu rozpoczęcia współpracy sprzedaż wzrosła od kilku do kilkudziesięciu procent” – powiedział prezes.
Honey Payment sp. z o.o. została założona w 2021 r. i jest właścicielem marketplace’u i multiaplikacji finansowej DotBee, która umożliwia zarządzanie i dysponowanie finansami.
Źródło: ISBnews