Wehikuł inwestycyjny Vigo Ventures zainwestował w spółkę KSM Vision, rozwijającą inteligentne systemy optycznej kontroli jakości, podało Vigo Ventures.
Spółka otrzymała blisko 9 mln zł. Środki z inwestycji zostaną przeznaczone na obsługę nowych klientów w Polsce i za granicą oraz dalszy rozwój technologii i portfolio systemów, podano.
„Nasza specjalizacja inwestycyjna jest dość wąska, ale dzięki temu potrafimy wyselekcjonować spółki z największym potencjałem. Taką firmą jest KSM Vision. Ich doświadczenie, kompleksowe rozwiązania, sukcesy, a przede wszystkim bardzo perspektywiczna nisza rynkowa, w której działają, i rosnąca sprzedaż są na to najlepszym dowodem. Cieszymy się, że zespół o tak unikalnych kompetencjach zaufał nam i zdecydował się na wspólną ścieżką rozwoju z Vigo Ventures” – powiedział partner zarządzający Vigo Ventures Wojciech Smoliński, cytowany w komunikacie.
KSM Vision specjalizuje się w systemach kontroli jakości na liniach produkcyjnych w wielu branżach. Firma wykorzystuje w swoich rozwiązaniach układy optyczne, zaawansowaną automatykę, elektronikę i oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji oraz sieciach neuronowych.
„Systemy tworzone przez KSM Vision pokazują, jak istotną rolę w procesie produkcyjnym mogą stanowić technologie fotoniczne. Optoelektroniczna kontrola linii produkcyjnych stwarza szerokie możliwości analizy w zakresie jakości danych produktów oraz prawidłowości w całym procesie tworzenia produktu. Detektory podczerwieni Vigo System od lat są częścią takich innowacyjnych systemów na całym świecie. Inwestycja w KSM Vision uzupełnia łańcuch wartości tworzony przez Vigo System. Liczymy, że w przyszłości, współpraca pozwoli na budowę hiperspektralnych systemów wizyjnych tworzonych w Polsce” – podsumował prezes Vigo System Adam Piotrowski.
Vigo Ventures to podmiot stworzony przez Vigo System – spółkę technologiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Warsaw Equity Group – prywatną firmę inwestycyjną. Vigo Ventures specjalizuje się w inwestycjach w projekty fotoniczne i deeptech’owe.
Źródło: ISBnews