IMC zbierało pszenicę ozimą na powierzchni 20,2 tys. ha. Łączny wynik wynosi 139,8 tys. ton zboża przy średniej wydajności 6,9 t/ha, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii spółki, podała spółka. Najlepszy wynik pod kątem wydajności tej uprawy to 7,1 t/ha, który IMC wypracowała w ubiegłym roku.
„Warunki pogodowe ostatniej jesieni sprzyjały terminowemu siewowi, były przyjazne dla kiełkowania i krzewienia pszenicy ozimej. Tej wiosny przeprowadziliśmy nawożenie i ochronę roślin przed chwastami, chorobami i szkodnikami zgodnie z mapą technologii procesu firmy. Wszystkie działania zostały przeprowadzone na czas z punktu widzenia rozwoju upraw i warunków pogodowych. Rozpoczęliśmy zbiory pszenicy wcześniej niż zwykle, ponieważ w połtawskim klastrze nie było wystarczających opadów dla optymalnego rozwoju roślin. To z kolei doprowadziło do pewnego spadku plonów w tym klastrze i wczesnego rozpoczęcia zbiorów. W innych regionach działalności firmy – czernichowskim i sumskim – warunki pogodowe były bardziej sprzyjające i znacząco przekroczyliśmy nasze cele w zakresie plonów i produkcji pszenicy ozimej” – powiedział dyrektor ds. produkcji IMC Mykoła Pilipenko, cytowany w komunikacie.
IMC zbierało pszenicę ozimą na powierzchni 20,2 tys. ha. Łączny wynik wynosi 139,8 tys. ton zboża przy średniej wydajności 6,9 t/ha, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii spółki. Najlepszy wynik pod kątem wydajności tej uprawy to 7,1 t/ha, który IMC wypracowała w ub. roku. Jednocześnie tegoroczny rezultat jest o 60 % wyższy niż średni plon pszenicy w Ukrainie. Według Ministerstwa Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy wydajność pszenicy na dzień 1 sierpnia 2024 r. wynosi 4,36 t/ha), podano w materiale.
IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainie. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik) oraz magazynowanie płodów rolnych. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.
Źródło: ISBnews