BSH chce produkować we Wrocławiu 2 mln sztuk piekarników i lodówek rocznie, podała firma. W tym celu zamierza zatrudniać w najbliższym czasie nawet kilkadziesiąt osób miesięcznie.
„Milionowa lodówka zjechała z linii produkcyjnej w fabryce BSH we Wrocławiu. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku w stolicy Dolnego Śląska firma wyprodukuje dwumilionowy piekarnik. We Wrocławiu produkowane są chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki i piekarniki znanych na całym świecie marek Bosch i Siemens. […] Firma BSH zainwestowała w tym miejscu w nowe obiekty i nowoczesne systemy produkcyjne. Łączna wartość inwestycji BSH we Wrocławiu przekroczyła pół miliarda złotych. Firma zapowiada jednak dalszy rozwój i docelowo chce rocznie produkować dwa miliony urządzeń” – czytamy w komunikacie.
Obecnie BSH koncentruje się na rozbudowie parku maszynowego i poszerzaniu portfolio produkowanego AGD. Firma wprowadza nowoczesne rozwiązania z zakresu przemysłu 4.0. W fabryce piekarników uruchomiła już pierwsze autonomiczne pojazdy dostarczające podzespoły do produkcji. Aby efektywniej wykorzystywać powierzchnię magazynową, BSH będzie monitorować rozmieszczenie wyrobów gotowych za pomocą dronów. W ubiegłym roku firma otworzyła we Wrocławiu nowe centrum logistyczne o powierzchni 30 tys. m2 z własną infrastrukturą kolejową. Jednak z uwagi na dynamiczny rozwój, w przyszłym roku BSH zamierza wynająć dodatkowy magazyn o powierzchni ok. 30 tys. m2, zapowiedziano.
„BSH we Wrocławiu poszukuje dodatkowych pracowników. W najbliższym czasie firma chce zwiększać liczbę stanowisk pracy, nawet o kilkadziesiąt miesięcznie” – czytamy także.
BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskiej Rogoźnicy małe AGD. BSH w Polsce oprócz produkcji posiada centra usług wspólnych. Pracują one na potrzeby BSH na całym świecie w takich obszarach jak: usługi informatyczne, księgowe, handel zagraniczny czy centralne zakupy. BSH w Polsce rozwija Centra Badań i Rozwoju w Łodzi i w Rzeszowie oraz Centrum Kompetencyjne Digital & E-Commerce.
Źródło: ISBnews